Jak podaje portal „Wirtualna Polska”, kamera Stacji Morskiej w Helu uchwyciła stado kormoranów wypoczywające na jednej z nadbałtyckich plaż. W Polsce ptaki te można spotkać najczęściej na wybrzeżu oraz w paśmie pojezierzy – w okolicach dużych akwenów wodnych (zarówno słono-, jak i słodkowodnych).

Niezwykły widok nad Bałtykiem

Pracownicy Stacji Morskiej w Helu postanowili podzielić się zdjęciem, na którym widać grupę ok. stu kormoranów zażywających odpoczynku na jednej z bałtyckich plaż. Ten zachwycający widok uchwyciła jedna z kamer.

„Kormorany wiedzą, co to dyscyplina i zachowanie dystansu w czasach pandemii" – można przeczytać pod zdjęciem. „To nie jest fotomontaż” – dodali publikujący zdjęcie pracownicy Stacji Morskiej. Internauci nie kryli zachwytu, czemu dali wyraz komentując post.

„Rewelacja” – napisała jedna z internautek. „Szanują swoją prywatność. Może jeszcze parawaniki?” – nie zabrakło także bardziej żartobliwych komentarzy.

Stacja Morska w Helu

Stacja ta jest placówką naukowo-dydaktycznym Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Jest to jedyna placówka tego typu w naszym kraju, który zajmuje się zagadnieniami związanymi z biologią i ekologią ryb żyjących w strefie przybrzeżnej Morza Bałtyckiego, biologią ssaków morskich, a także ochroną rzadkich gatunków i biotopów występujących na tym obszarze.

Stacja Morska w Helu posiada fokarium, w którym badane są zachowania fok, ich zwyczaje żywieniowe, ich trasy migracyjne, wreszcie, to miejsce, w którym są one leczone. Fokarium jest otwarte dla zwiedzających, którzy mogą zobaczyć m.in. ja karmi się foki.

Podoba się wam opublikowane zdjęcie?

To też może cię zainteresować: We wszystkich nadmorskich lokalach gastronomicznych jest tak drogo? Turyści pokazali rachunek, to aż trudne do zrozumienia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sanepid apeluje do wyborców pewnego okręgu. Podczas wyborów była osoba zarażona kornawirusem

O tym się mówi: Bawili się na weselu i przyjęciu komunijnym, potem okazało się, że są zarażeni. Dziesiątki przypadków wykrył sanepid